Drewno w łazience i na podłodze
Drewno towarzyszy nam od zarania dziejów, stosowano je w pierwszych drewnianych chatach i konstrukcjach. Obecnie zwraca się szczególną uwagę na naturalne pochodzenie drewna i na jego właściwości, pokazuje się słój, czy rysunek drewna, co gwarantuje oryginalny efektu w danym wnętrzu. Dziś na warsztat bierzemy drewno w łazience i na podłodze.
Nad zaletami drewna można by się długo rozpisywać. Drewno to czysta natura, przede wszystkim jest zdrowe, szczególnie dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu i nie uczula. Jest szlachetne i pięknie się starzeje, dobrze zakonserwowane może cieszyć oko przez długie, długie lata. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt powrotu do natury również w aranżacji wnętrz, mam nadzieję, że stanie się to równie popularny trend jak w państwach skandynawskich, Holandii, czy Belgii.
Drewno w łazience
Przez długi czas drewno było pomijane w aranżacji łazienek. Obecnie coraz więcej osób wykorzystuje drewno również w łazienkowych wnętrzach. Najlepiej sprawdzają się egzotyczne gatunki drewna, takie jak: tek, iroko, badi, merbau. Po odpowiednim zabezpieczeniu, drewno może być tak trwałe jak kafel. Wspomniane rodzaje drewna cechuje twardość, wykazują też dużą odporność na wilgoć, dlatego bez obaw można je stosować w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą. Cenione jest za swoje walory estetyczne, pięknie komponuje się z ceramiką, kamieniem i szkłem. W zależności od upodobania, możemy nim wykładać podłogi, ściany oraz używać do obudowywania wanien i umywalek.
źródło: home-designing.com
źródło: home-designing.com
Drewno na podłodze
Marzy Wam się drewniana podłoga? Oto wskazówki warte uwagi:
- Duże deski kładziemy w dużych pomieszczeniach.
- Do przestronnych pokoi nadają się deski w kolorze palonej kawy, czy gorzkiej czekolady – ciemne i wyraziste
- Jasne parkiety są uniwersalne, więc można je wykorzystać zarówno w ciasnych pokojach, jak i większych pomieszczeniach; większym nadadzą lekkości, a mniejsze powiększą optycznie.
- Zanim zdecydujemy się na położenie parkietu przez wykonawców, sprawdźmy ich kwalifikacje i obejrzyjmy (jeśli się uda) poprzednie realizacje.
- Pamiętajcie, że drewnianą posadzkę powinno się układać dopiero wtedy, gdy prace remontowe czy budowlane są już ukończone, a wszystkie powierzchnie całkiem suche.
źródło: home-designing.com
źródło: freshdesignpedia.com